Alegeri locale 2020

Priorități

Candidați

Candidații UUR la alegerile locale 2020

ARAD
Tîrnova

Consilieri:
Miculaiciuc Mihai
Preda Ileana
Miculaiciuc Gavrilă
Ioicaliuc Ioan
Miculaiciuc Ştefan
Priala Andrei
Pintea Alexa
Cauni Ioan
Roşuş Nicolae
Stuleanec Ioan
Hrezdac Dumitru
Laver Gheorghe
Logoş Simion
Dachman Ioan
Chasciar Vasile
Miculaiciuc Maria
Miculaiciuc Ioana
Bejera Vasile
Păun Miculaiciuc Ştefan

BOTOŞANI
Mihăileni

Consilieri:
Giuraniuc Gheorghe
Semenciuc Neculai
Damaschin Mihai
Ivaniciuc Vasile Marian
Daubenciuc Vasile
Ivaniciuc Olimpia
Poliec Mihail
Daubenciuc Dorica Mariana
Baleţchi Jinel Sorin
Fercalo Florentin
Doroftei Florin
Olaru Elena Alina
Doubenciuc Dan
Banilean Vasile


Cândeşti

Consilieri:
Iavorenciuc Dumitru
Hrinciuc Constantin
Semciuc Claudia
Scutelnicu Vasile
Vatamaniuc Iuliana
Polec Ioan
Marian Corneliu Ioan
Giuraniuc Viorel
Andruşcă Saveta Liliana
Pleşca Dan
Andriuc Marcel
Chauciuc Iunuţ Mihai
Turceac Felicia
Iavorenciuc Valentin Cosmin


Avrămeni

Consilieri:
Dubei Ilie
Andron Gheorghe
Troeschi Mariana
Chifiriuc Ioan
Ivănescu Ioan
Hromei Ionuţ
Popescu Anca Florina
Munteanu Vasilica
Ivanescu Irina
Marcu Dumitru
Ivanescu Dumitru
Cosovanu Constantin
Hromei Costel
Dubei Ilie
Troeschi Ioan
Ciurciun Mihai
Chifiriuc Gheorghe

CARAŞ-SEVERIN
Copăcele

Primar: Ihnatisin Ioan
Consilieri:
Ihnatisin Ioan
Subota Vasile
Şetelea Ioan
Boncalo Vasile
Boncalo Silvia
Pătruţ Marian Eduard
Şetelea Ileana Cristina
Marusanici Mariana
Havrel Gheorghe


Sacu

Consilier: Dziţac Vasile


Păltiniş

Consilier: Şeico Ioan


Anina

Consilier: Verşehora Vsevolod

MARAMUREŞ
Candidaţii Consiliului Judeţean Maramureş

Consilieri:
Cureleac Vasile
Chifa Ştefan
Recalo Ioan
Roman Tania-Gabriela
Moroz Maria
Hreniuc Vasile
Mocernac Alexandru Gheorghe
Brînzanic Ivan Claudiu
Stuleanic Serghei
Klipei Dumitru
Covaci Vaselina
Privigyei Liliana
Mihali Anna
Iordăchianu Irina
Oncea Ioan
Crasuc Vasile
Perejuc Mihai
Hrin Mariana Stela
Bumbar Ana
Bobriuc Mihai Narcis
Rus Narcisa Timela
Boiciuc Slauca
Ştefan Maria
Chimşac Gheorghe
Crasuc Ioan
Moroz Maria
Şorban Ion
Rusnak Mihaela
Papariga Maria
Pasenciuc Vasile
Ţariuc Maria
Cucicea Andrei
Matus Victor
Ardelean Gheorghe
Boiciuc Gheorghe
Macioca Natalca Sanja
Perojuc Petru
Dutciuc Ioan Marian
Petrovai Ioan
Ardelean Mitruţ
Neneştean Vasile
Neamciuc Oxana
Marteniuc Marioara


Rona de Sus

Primar: Luşcan Loredana Mihaela
Consilieri:
Luşcan Loredana Mihaela
Copoşciuc Mihai
Celeniuc Hafia Cristina
Ardelean Daniela Monica
Rusneac Ioan
Cinar Gheorghe
Dubei Ioan
Cureleac Vasile
Boiciuc Mihai
Romaniuc Gheorghe
Drimuş Angelica
Kramar Mariana
Andrasciuc Natalia
Semeniuc Gheorghe
Calina Alexandra Anca
Prodaniuc Anamaria
Boiciuc Mihai Elisei


Bistra

Primar: Papariga Maria
Consilieri:
Mocernac Alexandru Gheorghe
Iordăchianu Irina
Papariga Maria
Marteniuc Mărioara
Perojuc Petru
Şorban Ion
Spivaliuc Ledia
Dutciuc Ioan-Marian
Ardelean Mitruţ
Boiciuc Slauca
Boiciuc Lucia
Boiciuc Gheorghe
Neamciuc Oxana
Hrin Mariana
Gorgan Gheorghe


Poienile de sub Munte

Primar: Chifa Ştefan
Consilieri:
Chifa Ştefan
Stuleanic Serghei
Oncea Ioan
Chimşac Gheorghe
Csin Ioan Mihai
Boico Sergiu-Valentin
Miculaiciuc Nada-Olga
Cuth Adrian-Vasile
Ţariuc Maria
Dziţac Gheorghe
Dachman Simion
Bilan Ştefan
Hrezdac Vasile
Kuth Mihai
Recala Ion
Cuth Nicolae
Logoş Vasile
Masniţa Ştefan
Cucicea Irina
Holdiş Gheorghe
Masniţa Ioana
Bejera Andrei


Remeţi

Primar: Brinzanic Ivan Claudiu
Consilieri:
Brinzanic Ivan Claudiu
Pasenciuc Sorin Toader
Pasenciuc Vasile
Roman Marian Radu
Dubovici Mihai Vasile
Holdiş Teodor Florin
Dubovici Ioan
Stet Ioan Gheorghe
Covaci Camelia Maria
Ştefan Maria
Macioca Natalca Sanja
Bureac Mihai
Mihaliuc Gheorghe Mihai
Tatiuc Mihai Petru
Neneştean Vasile
Tcaci Mihai
Dumnici Vasile


Bocicoiu Mare

Primar: Hreniuc Vasile
Consilieri:
Hreniuc Vasile
Mihali Anna
Petrovai Ioan
Dobroţchi Ioan
Rusnac Mihaela
Bobriuc M. Narcis
Matus Victor
Iurcuţ Petru
Firisciac M. Vasile
Kosztinszki Angel
Şmuliac Marin
Bococi Mihai
Mocerneac Adela
Boiciuc Marian
Volosciuc Achim
Calena Ana
Sambor Anna


Ruscova

Consilieri:
Mariciuc Pintea
Moroz Maria
Drozd Vasile Toma
Bileac Petru
Bumbar Ana
Câmpean Petru
Logoş Ioan
Bumbar Vasile
Moroz Maria
Bumbar Mihai
Botiz Vasile
Logoş Petru
Nemzet Ana
Covaci Vaselina
Roşuş Alexandru
Mariciuc Ana
Mikulaicsuk Petru
Bumbar Petru
Maiuş Nicolae


Repedea

Primar: Recalo Ioan
Consilieri:
Recalo Ioan
Crasuc Vasile
Klipei Dumitru
Cucicea Andrei
Crasuc Ioan
Miculaiciuc Hafia Gabriela
Crasiuc Gheorghe
Ştecka Mihai
Priala Ioan
Crasuc Daniel
Recala Mihai
Cucicea Ioan
Priala Daniel
Benzar Gheorghe
Priala Gheorghe Adrian
Recalo Ioan
Priala Nastasia


Sighetu Marmaţiei

Consilieri:
Roman Tania Gabriela
Puiu Dorel
Roman Livia
Timiş Andreea Alexandra
Gampe Dănuţ
Rişco Ramona
Pop Lidia Ileana
Miculaiciuc Rodica
Privigyei Liliana
Nan Vasilina
Şteţca Florin Alexandru
Rus Narcisa Timela
Ardelean Cristina Mirela
Bălin Vasile
Tot Ghiţă
Codrea Tiberiu Sorinel
Pop Ileana
Privigyei Alexandru
Draşkaba Daniela Ana
Păun Nicolae Mihai
Pop Vasile
Codrea Maria
Pop Ioana


Vişeu de Sus

Consilieri:
Perejuc Mihai
Nicoreac Grigore
Feicsuk Gheorghe
Rozniciuc Vasile
Perejuc Vladimir
Perejuc Maria
Polenschi Ioan
Bercsuk Ioan
Huszak Anton-Iosif
Costeniuc Mihai-Nicolae
Nicoriac Ana
Ciornenschi Mariana
Bercsuk Ioana
Rozniciuc Ilişca Dana
Polenschi Irina
Cvasiuc Ioan
Cvasiuc Maria Monica

SATU MARE
Agriş

Consilieri:
Curac Ioan
Pop Vasile
Bejera Andrei
Recalo Dumitru
Ţilea Eudochia
Costea Nicolae
Pudner Èva-Gyöngyi
Bornyasz Elisabeta-Viorica
Taricica Iosif
Oncea Dora
Pop Ana
Arămescu Cosmin-Constantin
Curac Irina
Bejera Mihai


Micula

Consilieri:
Buciuta Vasile
Oncea Pavel
Recalo Vasile
Curac Firuţa
Holdiş Viorel
Roszus Mihai-Ghiţă
Hanţig Zlatinca-Mădălina
Oncia Ivan
Bumbar Ioan
Masniţa Florin-Ştefan
Şuteu Ana
Cin Ioan
Cauni Ioana
Şuteu Vasile-Bogdan
Szenuka Onofrei
Rosus Iacob
Hanţig Ioan


Moftin

Consilieri:
Carpa Vasile
Şandor Vasile-Daniel
Pop Ramona Florentina
Babiuc Gheorghe
Iederan Lavinia-Mariana
Longa Mihai
Mihali Andrian
Babiuc Vasile
Stuleneac Alexa
Cuth Ioan
Cuth Alexa
Cubaş Vasile
Longa Ana
Reteznic Ilie
Suciu Claudiu-Ioan
Stuleanec Ana
Angyus Sebastian-Angello


Tarna Mare

Consilieri:
Costea Claudia-Maria
Danco Vasile
Cionca Ana
Glodan Vasile
Sulima Vaclav
Danco Mihai
Conioşi Ioan
Molnar Niculina-Rodica
Conioşi Mariana
Danco Ana
Corodi Maria
Molnar Ana
Danco Maria
Chiş Liviu Simion
Conioşi Vasile
Suciu Irina
Chiş Viorica


Terebeşti

Primar: Motica Vasilena
Consilieri:
Motica Vasilena
Ardelean Gheorghe
Pop Marius
Haàsz Zoltàn-István
Viezer Angelica
Bonea Bujor-Gheorghe
Fodor Tania-Maria
Ţinta Brigitta-Bianka
Scripcă Mariana-Crina
Dinga Istvan
Ardelean Mariana
Pop Corneliu
Pop Vasilica-Veronica
Hulban Laurenţiu-Mircea


Vetiş

Consilieri:
Cureleac Vasile
Corjuc Ioan
Beuca Andrei
Oláh Mihaela-Aurica
Hoban Gheorghe Cristian
Timiş Ana
Hoban Simona-Mariana
Benzar Vasile
Curileac Vasile-Marius
Benzar Dorel
Apan Victor
Benzar Ana
Cureleac Floare
Turos Petru
Bejerea Ana
Stuleanec Maria
Haşciar Ileana

SUCEAVA
Ulma

Consilieri:
Ciocan Nicolai
Gorban Ion
Dariciuc Sonia-Maria
Gorban Maria
Dariciuc Ilie
Şutac Nicolai

Bălcăuţi

Consilieri:
Şoiman Petru Ştefan
Coutun Nicolae
Chideşciuc Ioan
Anheliuc Nicoleta
Grigoriciuc Lăcrămioara
Pâslea Daniela
Boiciuc Rodica
Chalapco Vasile
Cernăuţan Ilie
Petraşuc Vasile
Berbeneciuc Ilie
Daneliuc Silvia
Grigoraş Felicia
Nastasiuc Liliana
Cernăuţan Gheorghina
Stafie Nicoleta Veronica
Şoiman Vasile

Dărmăneşti

Consilieri:
Cobziuc Gheorghe
Homiuc Vichenti
Sauciuc Ilie
Michaliuc Ilie
Mateiciuc Nicolai
Şveduneac Dimitrie
Zmau Petru
Mazureac Alina
Slusariuc Gheorghe
Pitic Dănuţ
Biluseac Gheorghe
Slusariuc Brînduşa Titiana
Holeiciuc Ioan
Robciuc Liliana
Slusariuc Daneluţa-Maria
Cobziuc Emilia-Elena
Holeiciuc Mihaela Maria
Mozir Eugen
Velniciuc Lenuţa

Şerbăuţi

Primar: Marteniuc Ionuţ
Consilier: Marteniuc Ionuţ

Moldova Suliţa

Consilier: Lazăr Ioan-Nicu

Brodina

Consilieri:
Torac Elena
Cioata Ioan-Virgil
Marocico Georgeta
Covaliuc Elena
Serediuc Adina-Luisa
Torac Ostap-Bizio
Niţu Elena
Costil Elena
Juravle Elena-Brânduşa
Ţega Ioan
Chmilewskii Erica
Popescu Valeria
Tomeac Vasilica
Grapineac Dumitru
Burciu Maria
Zbercea-Hudema Elena
Zeliuc Petru

Izvoarele Sucevei

Consilieri:
Mehno Vasile
Marocico Vasile
Dobranschi Geta
Velecico Mihai

Muşeniţa

Consilier:
Hanceriuc Sergiu Contantin

Siret

Consilier:
Ianoş Florica Zirca

Vatra Moldoviţei

Consilieri:
Sauciuc Ilie
Bursuc Constantina
Chelba Marius Nicolae
Iasinovschi Petronela
Darie Vasilena
Aneci Aurica
Aneci Ecaterina
Iasinovschi Vasilena
Aneci Ilenuţa
Buhalo Maria
Buhalo Gheorghe Vasile
Aneci Dumitru
Aneci Vasile
Iasinovschi Vasile
Covalschi Elena
Sauciuc Letiţia
Sauciuc Emilian

TIMIȘ
Becicherecu Mic

Consilieri:
Martinchi Nadia
Cernicica Claudia


Bârna

Consilieri:
Longa Ioan
Usciuc Alexa


Bara

Consilieri:
Curac Florica
Butnariuc Gică Benone


Bethausen

Consilieri:
Condrei Vasile
Szabo Condrei Augustin
Cauni Dumitru


Făget

Consilieri:
Smecicaş Petru
Bilan Volodea


Criciova

Consilieri:
Şandor Vasile
Şandor Ion
Wandenberg Ştefan


Giarmata

Consilieri:
Ioţi Petru
Tîrşar Georgeta


Ohaba Lungă

Consilieri:
Mircu Ionel
Ierima Eudochia


Ştiuca

Consilieri:
Laver Sorin
Dziţac Adrian


Victor Vlad Delamarina

Consilieri:
Cubaş Mariana
Cozac Mihai


Soca

Consilieri:
Rosuş Gheorghe
Bejera Ioan
Marteniuc Ileana


Racoviţa

Consilieri:
Pop Mihai
Iacob Mihaela


Găvojdia

Consilier: Rosoca Vasile

TULCEA
Chilia Veche

Primar: Lisavencu Florea
Consilieri:
Lisavencu Floarea
Voicu Niculae Mihăiţă
Maximov Mihail
Pindic Maria
Voicu Despina
Simionov Valentina
Teodorof Daniela
Denisuc Petrică
Lujanschi Daria
Crimschi Vasile
Vidinei Gabriel


Murighiol

Primar: Grigore Ştefan-Leonard
Consilieri:
Grigore Ştefan-Leonard
Mihăilă Georgeta-Mădălina
Condrat Eugen-Ionuţ
Chirilă Marcela
Ostafi Oana-Ancuţa
Reazim Bogdan-Valentin
Ivanov Iordana
Toporău Fănel
Safca Marcela
Luca Lucian
Damian Lăcrămioara-Loredana
Andrei Veronica


Crişan

Primar: Grosu Viorica
Consilieri:
Grosu Viorica
Safcencu Valeriu
Denisov Claudia-Florentina
Şerban Fănica
Simionov Ion
Safcencu Veronica
Cuciuc Marinela
Iacovici Rodica
Gherasim Valentin
Artimov Gabriela


Frecăţei

Consilieri:
Nichita Ion
Tertis Vasile
Dumitru Ion
Carpov Marian-Marius
Nicolov Natalia
Mihail Chirilă
Amargarintei Elvira
Gheorghe Aurel
Poltorac Simona
Andrei Ion
Cozmencu Maria
Nichita Marin
Pocora Dumitru

Abonează-te pentru noutați!