Тіміська філія Союзу українців Румунії організувала «Український Караван» у Будинку Культури в Клічовій, де були присутні посадовці, представники української громади та багато вчителів з Тіміша, відзначивши захід традиційною українською музикою та танцями у виконанні різних місцевих ансамблів та вокальних груп, щоб відсвяткувати та зберегти українські традиції та культуру.
В останній день червня цього року українці з усього Банатського регіону одягли свої святкові костюми для нового випуску «Українського Каравану» в Клічовій. Культурно-мистецький захід відбувся в Будинку Культури села, де господарі привітали гостей традиційним короваєм та сіллю.
З боку офіційних осіб були присутні:
- Генеральний секретар Союзу українців Румунії, Ірина Люба Горват,
- Голова Тіміської Філії, проф. Марія Сабо Кондрей
- Заступник мера комуни Бетхаузен, Дачіан Василь Сирбу (який подякував голові Союзу українців Румунії, депутату парламенту Миколі Мирославу Петрецькому за підтримку та проекти, які реалізуються в цьому населеному пункті).
Також взяли участь багато представників української громади, зокрема:
- Міхаела Бумбук, перший заступник голови Тіміської філії СУР
- Василь Дрозд, перший заступник голови Тіміської філії СУР
- Голова Бетхаузенського осередку СУР, Василь Кондрей
- Голова організації СУР Крічова, Василь Шандор
- Голова організації СУР Петроаса-Маре, професор Мар’яна Кубаш
- Голова організації СУР Малі Ремети, професор Ана Грін
- Голова організації СУР Гивождя, професор Василь Росока
- Голова організації СУР Лугожа, Іван Ковач
- Організація СУР Охаба Лунгу, яку представляла новий член місцевої ради Олександра Чін,
- Перший заступник голови СУР Караш-Северин, Іван Малиновський (з сусіднього повіту).
Прем’єрою цього випуску стала дуже велика учасність вчителів та директорів шкіл тіміського повіту, де українська мова є рідною. Вони привітали керівництво союзу за гарну організацію заходу та подякували за підтримку, яку отримують українські школярі впродовж навчального року.
Одягнені в народні костюми, від малого до великого, ансамблі, вокальні та танцювальні колективи виконували українські мелодії, характерні для місцевості, звідки походять їхні родини. Виступ розпочався з традиційних українських пісень у виконанні дівочого вокального ансамблю «Перлинка» з Бетхаузена, після чого виступили:
>> Ансамбль «Кедровена», Петроаса Маре
>> Гурт «Тріо Грін», Малі Ремети
>> Ансамбль «Веселі Діточки» Штюки
>> Вокальний гурт «Цвітна Полянка»Крічова
>> Ансамбль «Молода Надія» Лугож
>> Вокальний соліст Габріель Білан
Гостями каравану були художній ансамбль «Голос Українців» з повіту Караш-Северин та талановита молода українка Валерія Гушинець з України, яка приїхала разом з родиною з Сату-Маре. Етнічні українці з Бетхаузена оселилися тут 30 років тому, і більшість з них мають коріння з північної частини країни, з села Поляни Марамуреського повіту. Хоча вони живуть так далеко від місць свого народження, вони не забувають свої традиції, свої костюми, рідну мову та звичаї предків і передають ці важливі цінності нашої ідентичності молодому поколінню.